16/04.2018

KOOLIVORMIST

Kooli hoolekogu otsustas üksmeelselt, et alates 2013/14 õppeaastast kannavad  õpilased koolivormi. See otsus lähtus järgnevatest mõtetest:

1. Koolivorm on eriti oluline kõige väiksemate õpilaste jaoks. Koolivorm on täiskasvanuliku õppetöö sümbol. Koolivorm häälestab tööle, see on identifitseeriva märgilise tähendusega ja toimib koostoime elemendina.
  2. Koolivorm distsiplineerib. Rangelt sarnaselt riietatud õpilased pööravad üksteisele vähem tähelepanu seoses eristuva välimusega ja pühenduvad seega rohkem  oma põhitegevusele ÕPPIMISELE.
  3. Koolivorm välistab või vähemalt piirab õpilaste  ( ja nende vanemate) võimalusi konkureerida üksteisega riietuse abil.
  4. Koolivorm on hinna poolest kättesaadav väga erineva materiaalse võimekusega peredele.  Koolivorm võimaldab vanematele  rahalist kokkuhoidu ja vabastab pidevast vajadusest otsustada,  mida selga panna. Lapsed ei saa ka enam esitada nõudmisi, et tahavad uut T-särki, sest  mõnel klassikaaslasel selline juba on.
  5. Me ei nõustu arvamusega, et koolivormi kandmine vähendab õpilaste individuaalsust. Pigem on see isiksuse harmoonilise arengu tagatis. Koolis tuleb püüelda teistsuguste saavutuste ja isiksuse eneseväljenduse poole – esiplaanil on  suhtumine  õppetöösse ja õpitulemused. Lapse fantaasia ja mõtted olgu juhitud vajalikku suunda.
  6. Koolivormi valimisel pöörati palju tähelepanu mudeli mugavusele ja kanga kvaliteedile. Koolivorm on õmmeldud naturaalsest materjalist, mis ei tekita allergiaid. Aja jooksul võivad koolivormi elemendid muutuda ja täieneda.

Budolinn Raduga TTRK sõprade selts Atlasnet