18/09.2017

INTEGRATSIOON? EI, SÕPRUS!!!

12.09.-15.09. toimus Ravila mõisas (Kose vald) keelelaager, millest võtsid osa Tallinna Tõnismäe Reaalkooli ja Tallinna 21. Kooli õpilased. Ajaloolises mõisas, mis on rohkem kui 500 aastat vana, elasid 4 päeva ja õppisid 14 vene õppekeelega koolist ning 12 eesti õppekeelega koolist õpilast.

Projekti valmistasid ette ja viisid läbi TTRK õpetajad Julia Rozova ja Natalia Jemets, kes tänu Haridus- Teadusministeeriumi rahalisele toetusele tegid laagri kava mitmekülgseks ja põnevaks. Koos õpilastega tegid kaasa koolitusfirma Ruutu 10 pedagoog Mihkel Kangur, tantsuõpetaja Piret Torm-Kriis (seto rahva uus kuninganna), kes tutvustas õpilastele swingtantsu. Õpilased tegelesid keraamika, leivaküpsetamise ning fotograafiaga. Palju huvi pakkus Kose Päästekomando külastus. Ja muidugi iga päev toimusid eesti keele tunnid, sel aastal ka 21.Kooli õpetajate juhendamisel. Nii toimusid loodusõpetuse, kunsti ning kirjanduse tunnid. Õppepäevad laagris olid päris pikad - kella 9st hommikul kella 9ni õhtul. Mõlema kooli õpilased said suhelda nii tundides kui ka vabal ajal. Eesti kooli õpilased tulid laagrisse eesmärgiga ka harjutada oma vene keelt.

Laagri korraldajad loodavad, et kahe Tallinna kooli koostöö jätkub ja Ravila keelelaager ei jää viimaseks. Tahaks ka märgata, et 21.Kooli õpilased avaldasid soovi lisada laagri kavasse vene keele tunnid.

Julia Rozova, Natalia Jemets.

ИНТЕГРАЦИЯ? НЕТ, ДРУЖБА!!!

С 12 по 15 сентября на мызе Равила (волость Козе) прошёл второй по счёту языковой лагерь для учеников Тынисмяэской реальной школы и Таллиннской 21й школы. Мыза, насчитывающая более 500 лет, распахнула двери для 14 учеников русской и 12 учеников эстонской школы. Проект был подготовлен преподавателями Тынисмяэской школы – авторами данной заметки – и прошёл при финансовой поддержке Министерства образования и науки. Надо отметить, что мыза Равила является памятником старины, и ее неповторимая атмосфера явилась одним из обучающих факторов для ребят.

Организаторы проекта постарались сделать программу максимально насыщенной и разнообразной.

C ребятами занимался педагог обучающей фирмы Ruutu 10 Михкель Кангур, преподаватель танцев Пирет Торм-Крийз, которая, к слову, совсем недавно была избрана королевой народа сето, и которая познакомила ребят со стилем танца “Свинг”.

В программу лагеря вошли мастерские керамики, выпечки хлеба и курс ночной фотографии. Большой интерес вызвало посещение Спасательного центра Козе, который одновременно является и логистическим спасательным центром Эстонии. Конечно же, ни один день не прошёл без уроков эстонского языка, которые в этом году проводили не только учителя Тынисмяэской реальной школы, но и педагоги 21й школы, которые специально приезжали на мызу: так прошли уроки природоведения на эстонском языке, искусства и литературы. Надо заметить, что учебные дни были очень интенсивными и длились гораздо дольше, чем обычный день в школе - с 9 утра до 9 вечера.

Между участниками лагеря сложились дружеские отношения. Ребята общались и в процессе учебной деятельности, и в свободное время. Обучение можно назвать взаимным - эстонские школьники могли попрактиковать и свой русский язык. Там, где не хватало слов, помогали мимика и, конечно, чувство юмора.

Подводя итоги, можно с уверенностью сказать, что лагерь удался. Прощаясь, участники лагеря говорили о новых встречах, которые, как надеются организаторы, обязательно состоятся. Хочется отметить, что ученики эстонской школы выразили пожелание включить в программу лагеря уроки русского языка.

Юлия Розова, Наталия Емец.

СМОТРИТЕ ФОТО.